friendica.eskimo.com

Sol çomar cahil sürüleri

Sol çomar rezillikleri gün geçtikçe iyice çoğalıyor. Teknoliji baya ilerlediği halde sanal ortamlarda sağda solda yalan yanlış bilgiler paylaşarak rezilliklerini ortaya koyuyorlar.
Sol çomarların en son rezilliği 25 temmuz 1975'te Yani Demirel iktidar iken kapattığı incirlik üssünü Ecevit kapattı diyerek bir rezalete daha imza attılar.
Üstelik bunu sadece 1 sol çomar değil geneli yapıyor. Sol çomar yalancı ve cahil olur diye boşuna demiyorlar demek ki..
Sol çomar her daim çeşitli yalanlar söyler ama tabi ki bu yalanlara önce kendisi inanır hatta kendisini inandırır.
Sol çomar kitlesinin tek amacı vardır o da pisliklerinin üzerini yalan pislikler ile kapatmak
Mesela tecavüz ve tacizleri.
Sık sık taciz, tecavüz ve yolsuzluk skandallarıyla anılmaya başlayan CHP’de büyük bir yolsuzluk skandalı daha ortaya çıktı. CHP’li belediyelerde adrese teslim ihalelerin altından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun koruma müdürü Koray Aslan çıktı.


Şimdi kılıçdaroğlu nun milyonlarca liralık tazminatı nasıl ödediğini anladınız mı?
Belediyeler partilere para aktarıyor ya hırsızlık yaparak ya da yolsuzluk yaparak!! Yani vatandaşın parası ile kaybettikleri davaların tazminatlarını ödüyorlar. Veya vatandaşın paraları ile milyonlarca liralık heykeller yapıyorlar.

Bunlar "bedava maske dağıtılmıyor" algısı yapıyor ama Maskeli heykel yapıyorlar, sahra hastanesi görünümlü güzellik fuarı açıyorlar, belediye başkanları motive amaçlı bizzat otobüs üstüne çıkıp dans bile ediyor. Hizmet düşkünlüğü böyle bir şey olsa gerek..

2017-2018 faaliyet raporlarına göre sadece 2 belediyenin heykel harcaması 16 milyon lira. Ama Rekor İzmir Karşıya Belediyesi’nde. Karşıyaka’nın 2 yıl içindeki heykel ve anıt harcaması 11 milyon lira.

Şimdi soruyorum! Hırsızlık ve israf vatandaşın parası ile Tsk yı kuvvetlendirmek, Barajlar açmak, Hastaneler açmak, Fabrikalar açmak/teşvik vermek, iha siha tiha lar yapmak, s400 savunma sistemi almak vb. mi? Yoksa sadece heykeller yaparak yıllarca vatandaşları sömürmek mi?

Neyse bu heykeller konusuna devam edersek zaten bunun sonu gelmez. Sadece okullar üzerinden kaba bir hesap yaparsak, Türkiye de 70 bin okul var, yani Türkiye de 70 bin heykel ve anıt var. Varın gerisini siz hesap edin.

Gelelim Chp nin taciz ve tecavüzlerine;

Geçtiğimiz haftayı Giresun Bulancak’tan gelen bir parti içi taciz haberi ile kapatan CHP, yeni haftaya tüyler ürperten bir ‘tecavüz’ iddiasıyla başladı. Antalya’da CHP’li bir kadın bir ilçe başkanının tecavüzüne uğradığını öne sürdü. İddia Aksu ilçesinden geldi. 15 yıldır CHP üyesi olduğunu ifade eden Nuran Y., isimli kadın, hala görevde olan CHP ilçe Başkanı Kenan Yıldız’ın tecavüzüne uğradığını iddia etti.

ZORLA DÜŞÜK YAPTIRDI

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği şikayet dilekçesinde Yıldız’ın kendisine iş verdiğini ve zaman zaman ilçe binasına temizliğe gittiğini ifade eden Nurcan Y., mide bulandıran olaylar zincirini özetle şöyle anlattı: “Temizliğe gittiğim bir gün akşam eve götürme bahanesiyle beni arabasına bindirdi. Bir yere uğrayıp ölçü alacağını söyledi. Gittiğimiz yerde bulunan evin ölçülerini aldı. Yolda dönerken beni yayla evine götürdü. Araçtan inmek istemedim beni zorla arabadan indirip eve soktu ve tecavüz etti. Sonra kimseye anlatmamam için tehdit edip beni evime bıraktı. Daha sonra beni tehdit ederek kullanmaya devam etti. Hamile kaldım. Çocuğu düşürmem için beni dövdü. Adını bilmediğim bir ilaç vererek düşük yapmamı sağladı. Kimseye söyleyemedim.”


İŞTE CHP'NİN TACİZ SİCİLİ
Son dönemde kamuoyuna yansıyan ve üzeri kapatılan taciz iddialarından bazıları:

Maltepe CHP İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz, genç bir kızı zorla bir restorana kapatarak cinsel istismarda bulundu.

Avcılar'da CHP İstanbul İl Başkanı'nın iki yardımcısı partili bir kadına ahlaksız teklifte bulundu.

Ümraniye'de CHP İlçe Gençlik Kolları eski Başkanı G.Ö.A., partili D.A.'yı taciz etti. Genç kız partiden istifa edip şikayetçi oldu.

Esenler'de CHP İlçe eski Başkan Yardımcısı Hüseyin Koç, ilçede kadınların partililerce sık sık tacize uğradığını iddia etti.

Şişli Belediyesi'nde yengesini taciz ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan eski Başkan Yardımcısı U.G.Y. kollanarak Sarıyer'de göreve başladı.

CHP Muğla İl Başkanlığı sekreteri A.E., CHP delegesi olan Mehmet A.'nın tacizine uğradı.

CHP Konya İl Başkanı Avukat Barış Bektaş'ın da yardım çeki vereceğini söyleyip ofisine çağırdığı parti üyesi bir kadını taciz ettiği iddia edildi.

CHP Bitlis İl Başkanı Veysi Uyanık, bir kadına cinsel içerikli mesajlar attı ve elinde olduğunu iddia ettiği görüntüler üzerinden tehdit etti.

 Sivas'ın Akıncılar ilçesinde öğretmene cinsel tacizde bulunan CHP İlçe Başkanı Hüseyin Çiçek ile yönetim kurulu üyeleri görevden alındı

KAFEDE TECAVÜZ
Her şey CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut K’nın 23 yaşında genç bir kadını 20 Kasım günü bir kafeteryaya kapatıp tecavüz etmesiyle başladı. Mağdure Z.Y. suç duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan tecavüzcü CHP'li Başkan Yardımcısı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olay, CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş'ın sosyal medya hesabından yaptığı “Sessiz kalamam” şeklindeki paylaşımıyla patlak verdi. CHP il yönetimi Umut K’nın partiden ihracı için girişim başlatıldığını duyurdu. Ancak tecavüzcü için hemen harekete geçildiği izlenimi oluşturmaya çalışan CHP il yönetiminin olayı örtbas ettiği belirlendi. İddiaya göre İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu skandalı kapatmaya çalıştı. Gençlik kolları hadiseyi kınamak istedi. Kaftancıoğlu izin vermedi. Yarkadaş'ın mağdurenin ifadelerini görüp sosyal medyadan açıklama yapması Kaftancıoğlu’nun planlarını bozdu. Açıklamaya mecbur kalan CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu, Yarkadaş’ı sov yapmakla suçladı.

Diğer yandan Sultangazi’de de bir kadının CHP’li yöneticinin tacizine uğradığı, eski ilçe sekreterinin konuyu il yönetimine aktardığı ancak hiçbir cevap alamadığı ifade edildi.

 

 

GÖRMEZDEN GELDİLER
Türkiye Maltepe skandalı konuşurken bu sefer CHP Avcılar ilçe eski üyesi Özlem H., CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları Yasin I. ve Özgür A.'nın farklı tarihlerde ahlâksız tekliflerine maruz kaldığını açıkladı. Canan Kaftancıoğlu, Özlem H.'ye sahip çıkmak yerine hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Kaftancıoğlu “Bana bir ulaşma olmadı” dedi. CHP İl Başkanı tecavüzleri görmezden gelip "birtakım operasyonlar olduğunu düşünmüyor değilim" diye üste çıkmaya çalıştı.

“BELGELERİM ORTADA”
Özlem H., iddiasının arkasında olduğunu söyledi. Canan Kaftancıoğlu ve Genel Merkez’e gönderdiği e-Mail’leri gösteren Özlem H. şunları söyledi: İki defa tacize maruz kaldım. Yanındaki adamların tacizci olduğunu söyledim. Beni dinlemediler. Bu kirli işlerden dolayı partimden istifa ettim. 2018'den beri olayı gündeme getiriyorum ve bütün şikâyet mesajlarım ortada. Şimdi kumpas diyerek beni sindirmeye çalışıyorlar. Âdeta beni linç ediyorlar. Beni savcılığa şikâyet etmişler. Hem suçlular hem güçlüler. Canan Kaftancıoğlu 'Kimse bana ulaşmadı' diyor. Öyle bir durum yok. Ben şikâyet mail’lerimi partinin bütün kademelerine attım. Hepsi de olayı biliyordu. Canan Hanım duruma çok üzüldüğünü, beni il başkanlığına davet edeceklerini söyledi. Ancak daha sonra arayıp sormadılar. Aradığımda cevap vermediler. En sonunda ben gittim.

“TACİZLE DALGA GEÇTİLER”
Ama tacizi, dalga konusu yaptılar. Yalanlarla olayı itibarsızlaştırmaya çalıştılar. Her şeyi bildikleri hâlde üç maymunu oynadılar. Pes doğrusu. Partizanlıkla tacizlerin üstü örtülmeye çalışılıyor. Biz CHP'ye emek vermiş bir aileyiz. Yıllardır herkes nasıl çalıştığımı bilir, neler yaşadığımı da... Ben seçim zamanı 100 bin konut mağdurundan oy getirdim. Şimdi bana bu davranışla oy mu isteyecekler onlardan?

Kaftancıoğlu partideki tecavüzcüleri gizlemeye kalktı! CHP yönetimi birbirine girdi

'MESAJLARI SİL' DİYE YALVARIYORLAR
Mağdure Özlem H. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na gönderdiği maili ve İl Başkan Yardımcısı Saniye Yurdakul ile görüşmelerini deşifte etti. Görüşmelerde Yurdakul'un tacize uğrayan kadına "O kişiye gereken dest verilecek! Çok sinirlendim" dediği görüldü. Özlem H. "Bana yapılan skandalları tek tek anlattım. Şimdi bana paylaştığım mesajlarımı sil diye yalvarıyorlar" dedi.

"KADINLARI FALAN SAVUNMUYORLAR"
Özlem H. "Canan Kaftancıoğlu, kadınları falan savunmuyor. CHP'de partizanlık yapılıyor, bu tacizlerin üstü örtülmeye çalışılıyor. Her partide suç işleyenler olur. Siyasi partiler suç işleyenleri yargıya bildirip hesap vermesini sağlamak mecburiyetindedir" dedi.

Tacize uğrayanlardan bir diğer isim olan 20 yaşındaki D.A.'ydı. Habertürk Yazarı Nagehan Alçı, D.A. ile yaptığı röportajı köşe yazısında aktardı.

Alçı'nın CHP'nin içerisindeki skandalları gün yüzüne çıkaran köşe yazısından işte önemli detayları...

CHP BÖYLE SUSTURMAYA ÇALIŞMIŞ : "SEN KIZSIN İSMİN KÖTÜYE ÇIKAR KAPAT KONUYU"

"Uzun uzun konuştuk. Mart 2020’de CHP Ümraniye Gençlik Kollarında yöneticilik yapan 27 yaşında bir kişinin ağır fiziksel tacizine uğradığını söyledi. 3 ay susmuş. Bu arada partinin ilçe yönetiminde konuşmaması yönünde baskı altına alındığını anlattı.

"Sen kızsın, ismin kötüye çıkar, kapat konuyu, zaten kimse sana inanmaz" demişler." 

Ancak ilçe yönetiminden erkekler pişkince olayı örtbas etmeye çalışırlarken konudan İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu haberdar olmuş ve mağdur olan genç kadını olaydan bir hafta sonra aramış. "Canan Hanım’a haksızlık yapılıyor, benim olayımda duyar duymaz müdahale etti, o kişiyi görevinden uzaklaştırdı" dedi.

Konu burada da kalmamış, D.A. yargıya başvurmuş, dava açılmış süreç devam ediyormuş.

Ancak bu arada ciddi psikolojik sorunlar yaşamış.

"Partide gençlik kollarına devam ediyor musun" diye sordum...

"Hayır 2 yıldır çalışıyordum, yaşadığım travma yüzünden ayrıldım" dedi.

Mahkemeye başvurmuş ancak yaşadıklarından babası ve abisinin haberi yok, yalnızca annesi biliyormuş.

"Biz Erzurumluyuz, babam ve abim duyarsa iş çok daha vahim hale gelir. O nedenle mahkeme sürecinde kağıtlar eve gelmesin diye ikamet adresimi değiştirdim, büyük zorluklar altında hakkımı aramaya ve bu kişinin suçunun cezasını çekmesi için mücadele etmeye devam ediyorum" dedi.

Ancak konu mahkemeye intikal etmiş olmasına, Kaftancıoğlu’nun söz konusu şahsı Ümraniye Gençlik Kollarından uzaklaştırmasına rağmen bu kişi hala CHP’li Kartal Belediyesi özel kalemde çalışmaya devam ediyor!

Buradan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e soruyorum hatta haykırıyorum...

Ümraniye Gençlik Kollarında bir kadını taciz ettiği gerekçesi ile yargılanan ve bizzat İstanbul İl Başkanınız Canan Hanım tarafından görevden alınan bir isim neden özel kaleminizde çalışmaya devam ediyor?

Gökhan Bey, 20 yaşında gencecik bir kadına defalarca sarkıntılık ettiği suçlaması ile yargılanan birini nasıl oluyor da hala yanınızda tutabiliyorsunuz?

4 yaşındaki çocuğa tacizi böyle savundu... CHP’li çıkınca sessizliğe büründüler!

Kendisini yaşam koçu olarak tanıtan Çolpan Işın Taner’in Facebook’tan yaptığı bir paylaşım sosyal medya kullanıcılarını dehşete düşürdü. Toplumda büyük infial yaratan 4 yaşında çocuğun tacize uğraması olayını “Yılanın başı küçükken ezilmelidir. O çocuğun ailesi AK Parti’nin yemlediklerinden ise ve bir gün ortalıkta gezinip bilinçsizce AK Parti’yi destekleyenlerden biri olacaksa bunu yaşamış olması daha iyidir. Değmez bu insanların çocukları için bile olsa…” şeklinde yorumlayan Çolpan Işın Taner’e gün boyunca tepkiler yağdı. Her paylaşımında CHP’ye övgüler, AK Parti’ye hakaretler yağdıran Çolpan Işın Taner’in son rezaleti CHP medyası tarafından görmezden gelindi.

14 yaşındaki erkek çocuğuna tecavüz!!
Taciz ve tecavüz olaylarına sözde hassas Hürriyet yazarı Ayşe Arman, çocuk tacizcisi CHP'li çıkınca üç maymunu oynadı. Ortaya çıkan CHP otobüsündeki pedofili skandalına dair hiç bir şey yazmadı. Arman, son dönemde yaşanan istismar skandallarına köşesinden isyan etmişti. Kuşadası'ndan yola çıkan CHP otobüsünde CHP'li bir yönetici tarafından taciz edildiği orata çıkan 14 yaşındaki erkek çocuğu için ise sus pus!

Gelelim senelerdir dillerine doladıkları "ensar vakfı tecavüzcüsü" olayına Hani her zaman ensar vakfı tecavüzcüsü üzerinden ak partiye saldırıp bu olayı tamamen ak partiye mal ediyorlar ya? Bakın o tecavüzcü kimmiş;
Karaman’da Ensar Vakfı'na bağlı yasa dışı evlerde çocuklara tecavüz eden M.B.'nin 2000 yılında jandarmaya şikayet edildiği ancak hakkında bir işlem yapılmadığı iddia edildi. Yani bu tecavüzcü pislik zaten 2000 yılında yapıyormuş böyle pislik işleri. Peki 2000 yılında ak parti var mıydı?

Mesela kılıçdaroğlu nun sapık yeğeni...
Kılıçdaroğlu’nun yeğeninin 4 çocuğa cinsel istismarla yargılandığı dava sürerken, sanıkla Kılıçdaroğlu’nun irtibatının gizlenmesi amacıyla nüfus kayıtlarının kapatıldığı ortaya çıktı.

Kocaeli'nin İzmit ilçesi Kuruçeşme Mahallesi'nde market işleten Kemal Kılıçdaroğlu'nun ablası Feride Çakmak'ın oğlu Hıdır Çakmak, 2010 yılı mayıs ayında 4 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.

4 ÇOCUK MAĞDUR

Mağdur çocuklardan M.D'nin durumu arkadaşlarına anlatması üzerine ortaya çıkan çirkin taciz olayıyla ilgili savcılığın 2010'da başlattığı soruşturmada önemli bilgilere ulaşıldı. Kılıçdaroğlu'nun öz yeğeni Hıdır Çakmak'ın marketinin deposunda ve bir inşaatta hediyelerle kandırdığı ve tehdit ettiği yaşları 11 ile 14 arasında değişen kız çocukları M.D, Ö.N.K, A.Ö. ve M.E.'ye farklı tarihlerde defalarca tacizde bulunduğu belirlendi. Hıdır Çakmak'ın yönlendirmesiyle arkadaşları R.S. ve H.K'nın da çocuklara cinsel istismar uyguladığı tespit edildi. Savcılığın kısa sürede tamamladığı soruşturmanın ardından hazırlanan iddianame Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Ancak bundan sonra esrarengiz olaylar yaşandı.

KAPALI KAYIT

Tutuklu yargılanan Hıdır Çakmak'la ilgili söz konusu dava sürerken olayın; 2010 yılı mayıs ayında CHP'nin başına geçen Kılıçdaroğlu ile bağlantısının gizlenmesi amacıyla CHP'li bürokratlar ve Paralel Yapı mensuplarının devreye girdiği iddia edildi. O dönem yapılan araştırmada nüfus müdürlüğü, emniyet ve savcılıktaki tüm kayıtlar kapatıldı. Yargılama süresince de Hıdır Çakmak'ın, Dayısı Kemal Kılıçdaroğlu ile bağlantısını gösteren resmi verilere emniyet ve yargı personeli dahil hiç kimse ulaşamadı.

CEZA ALDILAR

2011 yılındaki taciz olayında evli ve üç çocuk babası Hıdır Çakmak ile iki arkadaşı hakkındaki davada karar açıklandı. Çakmak, 3 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Çocuklardan M.D.'ye cinsel istismarda bulunduğu tespit edine diğer sanıklar R.S.'ye 5 yıl, H.K.'ye ise 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

ÇiRKiN OLAYI ORTAYA ÇIKARDI

O dönem Hıdır Çakmak olayını ortaya çıkaran eski AA çalışanı A.F.T, Star'ın ulaştığı bilgileri teyit etti. Olayı öğrendikten sonra yargılama sürecini yaklaşık 1 yıl diğer gazetecilerden ve bürodaki arkadaşlarından gizli takip ettiğini söyleyen A.F.T. şöyle devam etti: "Karar çıktığında söz konusu kişinin Kılıçdaroğlu'nun öz yeğeni olup olmadığını net şekilde teyit etmem gerekiyordu. Ancak sorduğum birkaç yetkili tacizci ile Kılıçdaroğlu'nun bağlantısını doğrulayamadı. Daha sonra ulaştığım kaynaklar sanığın Kılıçdaroğlu'nun öz yeğeni olduğunu teyit etti. Bunun üzerine haberi Ankara'ya geçtim. Ancak AA Genel Müdürlüğü'nde haber, Kılıçdaroğlu'nun adı çıkarılarak yayınlandı. Daha sonra yayınlanan haberi görerek beni arayan diğer bazı ajans ve gazete çalışanlarına olayı anlattım. Onlar da habere Kılıçdaroğlu'nun adını yazarak yayınladılar. Olay bu şekilde kamuoyu tarafından öğrenildi."
Later posts Earlier posts

This website uses cookies. If you continue browsing this website, you agree to the usage of cookies.